Informacje o firmie
Kontakt
Aktualności
Poradnik

Nasza oferta - sklep
Lokalizacja / Mapa
Lokalizacja / Mapa

Nasza oferta - myjnia
Lokalizacja / Mapa

Nasza oferta - warsztat
Lokalizacja / Mapa

Przydatne adresy

Przeglądaj katalogi


Wiosna i auto ...
czyli o czym warto pamiętać wiosną.Do tego, że wiosna przyszła nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Najwyższy czas, aby przyjrzeć się naszemu autu i przygotować je do nowego sezonu.

Zacząć należy od wiosennego przeglądu. Najlepiej zlecić go fachowcom, którzy nie tylko nie przegapią żadnego szczegółu, ale również dadzą nam gwarancję na wykonane usługi.


Wśród czynności, które powinniśmy wykonać w naszym samochodzie na wiosnę można też wymienić:
- zmianę opon na letnie;

Z wymianą opon nie należy zwlekać. To co w zimie pomagało w okresie letnim będzie przeszkadzało. Jazda na zimowych oponach w ciepłe dni może spowodować wydłużenie drogi hamowania. Zaleca się zmianę opon, gdy temperatura powietrza utrzymuje się od kilku dni powyżej 7 stopni Celsjusza.
- dokładne umycie całego auta wraz z podwoziem;
- wymiana najważniejszych filtrów oraz sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych.
To właściwie zupełne minimum jakie powinniśmy wykonać.


Woskowanie

Umyty i osuszony samochód powinno się na całej powierzchni nawoskować.
Czynność może pracochłonna, ale pozwoli odzyskać połysk lakieru po zimowym starciu z solą i piaskiem. Wykonanie tej czynności będzie zapobiegało jego matowieniu.

Wilgoć po zimie ...

Zimą w samochodzie zbiera się mnóstwo wilgoci, która dostała się do auta na mokrym ubraniu i obuwiu. Wilgoć jest chłonięta przez dywaniki, tapicerki drzwi i siedzeń oraz podsufitkę. Można się z tym uporać są dwa sposoby.
Pierwszy z nich to zakupienie pochłaniacza wilgoci, który można nabyć np. w sklepie budowlanym i umieszczenie go wewnątrz auta. Znacznie prostszym i przede wszystkim tańszym rozwiązaniem jest pozostawienie auta z szeroko otwartymi drzwiami w ciepły słoneczny dzień, żeby się porządnie przewietrzyło.Stan zawieszenia oraz układ kierowniczy

Zaraz w pierwszych tygodniach po zimie zanim jeszcze połatano dziury w jezdniach często spotykaliśmy się zapewne z dziurami w nawierzchni. Powinniśmy więc sprawdzić stan zawieszenia oraz układu kierowniczego. Będąc na stacji kontroli pojazdów nie zaszkodzi także sprawdzić prawidłowe ustawienie reflektorów.


Jak przechowywać zimowe opony?

Jeżeli opony zimowe zamontowane są osobnych na felgach, to najlepiej przechowywać je na specjalnym stojaku lub jedna na drugiej.
W przypadku przechowywania samych opon bez obręczy koniecznie ustaw je jedna obok drugiej i co pewien czas przekręcać tak, aby bieżnik się nie odgniatał.Autor: AutoPunkt.info.pl


  • Inne informacje:czyli o czym warto pamiętać wiosną.